Oxygenium.pl

Strefa Outdooru

Outdoor Adventure

Trzy Żywioły Outdooru

Frower Power

Dwukołowe lewitacje

Skala Trudności G3R



Sporty przestrzenne


Nurkowanie
Zakrzówek


Trail Marathon
Mogielica


Snowboard
Kasprowy


Snowboard
Tatry Zach. SKvs.PL


Adventure Racing
Rajd 360 - Beskid Śląski


Winter Treking
Tatry Zachodnie


Trailrunning
Tatry Zachodnie SK


Treking
Góra Cyc - Góry Atbaj


Nurkowanie | Freediving
Morze Czerwone


Treking
Gebel St Katrin - Synaj


Wyprawa wspinaczkowa
Pakistan 2008


G3R Wallpapers
Stoh - panorama by Wojtek 'Failo' Zdebski
Tapety pulpitu



Panoramy
Stoh - panorama by Wojtek 'Failo' Zdebski
Zobacz galerie górskich panoram



Panoramy 360°
Szymoszkowa FR
Big Berta
| Kładki



Filmiki
(kliknij prawym i użyj funkcji "Zapisz element docelowy jako...")

2008-00-30
Vlk. Choc [24.3MB]
2008-00-30
Szczebel [6.6MB]


Top Secret


Testy G3R

Plecak QUECHUA DIOSAZ RAID 27

Waga: 740 gramów + bukłak 140g
Pojemność: 27litrów z możliwością kompresji pojemności
Cena: 179pln

Wyposażenie

  • Kieszeń główna zapinana na zamek na górze
  • Kieszeń wewnętrzna na bukłak
  • Kieszeń wewnętrzna zapinana na zamek na pokrowiec rzeciwdeszczowy
  • Podłużna kieszeń na zewnątrz zapinana na zamek
  • Cztery gąbki poprawiające wentylację pleców
  • Dwie małe kieszonki siatkowe boczne
  • Dwie małe kieszenie w dolnym pasku (zapinane)
  • Gumki umożliwiające kompresję plecaka
  • Dwa boczne paski na kijki ecc.
  • Bukłak 2.5l

Quechua Diosaz Raid 27 jest uniwersalnym plecakiem przeznaczonym dla miłośników górskich wypraw, począwszy od całodniowych górskich eskapad MTB, poprzez krótkie górskie wycieczki piesze, na rajdach przygodowych skończywszy - pod kątem tych ostatnich zresztą DIOSAZ RAID 27 został stworzony.

W komorze głównej znajduje się wyizolowana kieszeń na 2.5litrowy bukłak oraz niewielka zapinana kieszeń z przeznaczeniem na pokrowiec przeciwdeszczowy (pokrowiec zapinamy standardowo - na dole przekłada się przez paski, na górze spina guzikami). Główna komora zwężona w górnej części poszerza się na dole. Pojemność plecaka umożliwia - oprócz zabrania ze sobą 2litrów napoju do bukłaka -bezproblemowe włożenie do środka ochraniaczy na kolana i łokcie, 2 dętek, aparatu fot., czołówki, rezerwowej bluzy, jedzenia ecc. Z moich doświadczeń wynika, że przy dobrym rozlokowaniu się w plecaku możemy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy niezbędne do całodniowej górskiej wyprawy, z kompletnym zestawem do naprawy roweru, który zapewni nam niezależność na szlakach.
Zapinanie kasku integralnego do plecaka wymaga przemyślenia kilku koncepcji - istnieje kilka możliwości zapięcia kasku dzięki gumowym paskom na zewnątrz plecaka. Na zewnątrz można również dodatkowo włożyć dodatkową kurtkę lub bluzę.

Zewnętrzna podłużna kieszeń może posłużyć do umieszczenia kilku niezbędnych rzeczy, które lubimy mieć pod ręką (np. klucze imbusowe, zestaw McGyvera ecc, ale z racji narażenia na upadki podczas zjazdów oczywiście wszystkie delikatniejsze rzeczy warto umieszczać w środku plecaka). Niestety kieszeń jest zbyt wąska aby móc włożyć do niej mapę bez zginania i to jest największa wada zwężającej się kieszeni zewnętrznej. Na dolnym pasku mamy dwie zapinane kieszenie (nie polecam umieszczania tam większych twardych przedmiotów podczas jazdy) i nieco z tyłu dwie kieszenie siatkowe, które zastosowanie rowerowe mają niewielkie. Podczas adventure racing idealnie mogą posłużyć do zapinania kijków trekkingowych ecc.

System nośny jest wykonany na ocenę dobrą. Do momentu, w którym plecak nie jest obciążony nadmiernie paski na ramionach nie uwierają i nie wbijają się w ramiona, co jednak ma miejsce jeśli naładujemy plecak do oporu lub nawet ponad jego granice - czasem na początku bardzo długiej trasy, kiedy zabieramy ze sobą dodatkową wodę i jedzenie może się to zdarzyć. Zapięcia pasa i na klatce piersiowej są wykonane poprawnie, bez trudu znajdziemy swoje preferowane ustawienie. Zewnętrzne gumki służące do kompresji plecaka znakomicie spęłniają swoją rolę kiedy wybieramy się na krótką sesję FR, dzięki nim skutecznie można spiąć; plecak i zapobiec lataniu rzeczy wewnątrz plecaka i obijania się o plecy.

Bukłak na wodę umieszczony jest bezpośrednio na plecach i zaczepiany na plastykowych haczykach. Dzięki temu położeniu woda w bukłaku nie ulega nadmiernemu schładzaniu w zimne dni. Jego wykonanie nie budzi zastrzeżeń, Quechua stosuje solidnie wykonane, szczelne bukłaki z ustnikami "na zgryz". Jak dotąd nie wystąpiły żadne problemy z wyciekaniem napojów itp.

Testowany od początku sezonu Diosaz Raid, generalny test przeszedł podczas tegorocznego North Face Adventure Trophy, na którym plecak spisał się bardzo dobrze - zarówno od strony praktycznego zastosowania jak i wytrzymałości produktu (solidne szwy, mocny zamek).
Quechua Diosaz Raid w wersji 27litrowej nadaje się świetnie na jazdę po górach, a dzięki 27 litrom pojemności możemy zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy.