Oxygenium.pl

Strefa Outdooru

Outdoor Adventure

Trzy Żywioły Outdooru

Frower Power

Dwukołowe lewitacje

Skala Trudności G3RSporty przestrzenne


Nurkowanie
Zakrzówek


Trail Marathon
Mogielica


Snowboard
Kasprowy


Snowboard
Tatry Zach. SKvs.PL


Adventure Racing
Rajd 360 - Beskid Śląski


Winter Treking
Tatry Zachodnie


Trailrunning
Tatry Zachodnie SK


Treking
Góra Cyc - Góry Atbaj


Nurkowanie | Freediving
Morze Czerwone


Treking
Gebel St Katrin - Synaj


Wyprawa wspinaczkowa
Pakistan 2008


G3R Wallpapers
Stoh - panorama by Wojtek 'Failo' Zdebski
Tapety pulpituPanoramy
Stoh - panorama by Wojtek 'Failo' Zdebski
Zobacz galerie górskich panoramPanoramy 360°
Szymoszkowa FR
Big Berta
| KładkiFilmiki
(kliknij prawym i użyj funkcji "Zapisz element docelowy jako...")

2008-00-30
Vlk. Choc [24.3MB]
2008-00-30
Szczebel [6.6MB]


Top Secret
2011
Wiosna
Zima

2010
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2009
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2008
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2007
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2006
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2005
Jesień
Lato
Wiosna
Zima


2011-08-27 | Choczańskie Wierchy

Choczmy od drugiej stronyKolejna edycja TaV by G3R, czyli Technical and Vertical.

Wycena STG: Velky Choc - Jastrabia dolina (czerwony) P5/6*

fotorelacja słów kilka
fotorelacja telefoniczna galeria

2011-08-20 | Słowacja

Pikny HARDokTym wyjazdem otwieramy ciąg wycieczek "TaV" by G3R, czyli Technical and Vertical.

Suchy już od dłuższego czasu intrygował nas swoją stromą kopułą. Jednak nasza wizyta na nim dziwnie się odwlekała. O opinię zagadnęliśmy nawet Arcziego, który może się śmiało szczycić mianem Slovakia Guide i pewnie za niedługo wyda przewodnik jak Moser o Gardzie. Niestety przed wyjazdem nie doczytałem ostatniego maila, który klarownie sugerował: jest HC i dzieje się, więc wybraliśmy się na Suchego nie do końca świadomi, co nas czeka.

Wycena STG: czerwony na zachód P5-/6
żółty na północny-zachód P2/2
zielony na północny-zachód P3/4
żółty na zachód P1/1

fotorelacja sucho nie było - było ostro

2011-08-08/13 | Alpy

3 kraje, 2 riderów, 1 cel - alpejski freerideNa początku sierpnia Tolek z Wojtkiem umówili się na kilkudniowy sparing w Alpach. Tych dwóch miłośników technicznej jazdy, nie odpuszczających nawet największym kamieniom, nie zamierzało zadowolić się w pełni przejezdnymi szlakami. Swoje poszukiwania freeride'owych wyzwań opisali w zwięzłej i krótkiej (jak sami twierdzą) relacji.

fotorelacja przebieg sześciodniówki FR
fotorelacja fotostreszczenie

2011-08-12 | Beskid Żywiecki

Freeride ZoneTo była standardowa wizyta w mecensowym "Ośrodku Aktywnego Wypoczynku". Wieczorem Ziba zebrał się w 15 min. i ochoczo przystał na moją propozycję odwiedzenia beskidzkiej "FR Zone". Poranna akcja zajęła nam jakieś 4,5h, więc zdążyliśmy na późne śniadanie. Po południu Mecenas oprowadził nas po powstającej trasie na Mosornym. Po przetestowaniu "Ołtarza" - dzieła lokalnych górali, sami chwyciliśmy za narzędzia i wyrzeźbiliśmy nieco koślawą hopko-rampę. W sumie wyszło 14h aktywnego wypoczynku.

Wycena STG: czerwony na wschód P3/4
zielony na północ P4/4

fotorelacja FR fotki + DH epilog

2011-07 | Hindukusz

Wyprawa wysokogórska Hindukusz 2011


fotorelacja 3 fotorelacje z włóczęgi po Tadżykistanie i Afganistanie

2011-07-23 | Beskid Żywiecki

Pilsko Po DwakroćJarek wymyślił, żeby wycisnąć z objeżdżonego po wielokroć Pilska wszystko, co najlepsze. Niebieski klasyk połączyliśmy z żółtym hard-corem. Do tego dorzuciliśmy jeszcze trochę walki na podjazdach (m.in. dzięki niedziałającemu wyciągowi). Żeby było ciekawiej, ja wpakowałem się w to po miesięcznej przerwie od roweru. Niewątpliwie poratowały mnie dwie wizyty w schroniskowej jadłodajni.

Wycena STG: Pilsko - Glinne (niebieski) P3/4+
Pilsko - Hala Miziowa (żółty) P5-/6*
Hala Miziowa - Korbielów (żółty) P3/3

fotorelacja kilka korzeni do obejrzenia

2011-07-16 | Beskid Makowski

TreningowoOstatnio częsciej wybór pada na H2O niż MTB, wysokie góry ogladaju głównie na Eurosporcie w Tour de France (btw konia z rzędem temu kto wytypuje trafnie zwycięzcę w tym roku). Ale mimo letniej 'chillout zone' od czasu do czasu trzeba jednak przetargać zwłoki terenem, żeby nie zapomnieć jak-to-boli.

Z braku laku (czyt.czasu) przyszło wystartować o bestialskiej porze 5.40 (Mecek by się tu usmiechnał "przecież to prawie przedpołudnie"). Idea maksymalnie prosta, 5-6h treningowego pedałowania w jakims poprawnym tempie. Gdzie? Sami rozpoznajcie jesli wam się chce ;)

fotorelacja rzuć gałka oczna

2011-07-13 | Trupi Las / Kraków

Srodkowotygodniowo-letnio-freeridingowy chillout(blogoptymistyczny.bloog.pl): "Las uznany jako użytek ekologiczny, miejsce spacerów okolicznych mieszkańców leży na terenie gminy Wieliczka, od południowej granicy miasta oddziela go jedynie autostrada. Trudno uzyskać odpowiedz na pytanie, skad nazwa potoczna, zreszta nie wszystkim mieszkańcom nawet znana, Trupi Lasek. Spotkałam się z dwoma próbami wyjasnienia tej nazwy. Być może jest ich więcej, być może żadna z tych wersji nie jest prawdziwa. W czasie I Wojny Swiatowej Niemcy budujacy okopy w Krzyszkowicach wycięli ok. 1/3 lasu (... czytaj dalej)

fotorelacja rzuć gałka oczna

2011-07-10 | Gorce

Letnie cerhlenie heblaBeskidzki fenomen? Jeden szczyt, cztery szlaki, cztery zjazdy, każdy z osobna w zasadzie nie do pogardzenia. Swita wam już o co kaman i gdzie? Akuratnio tego szlaku, będacego "czwartym w kolejce" dawno już nie przerabiałem, tym ciekawszy był powrót po 6-7 sezonach nieobecnosci. I tym wiekszym zaskoczeniem była konstatacja, że scieżka nie tylko nie uległa klasycznej beskidzkiej degradacji, ale w międzyczasie lekko obrosła mchem i zarosła. Tak. Pełnia szoku.

Zbieg okolicznosci sprawił, że dzień ten naznaczony był też urodzinami Juniora, ale życie to nie koncert życzeń i nieszczęsnik zamiast kulturalnej degustacji % musiał zadowolić się izotonikami, potem i znojem, a w menu znalazł się też górny fragment Kudłońskiego Bacy* i 4.5-kilometrowy zlot z Pustaka. I być może brak na nim elementów ekstremy, co zarzucaja mu niektórzy zwolennicy nieustannego poszukiwania mocnych wrażeń w G3R, ale za flow, dużo odcinków interpretowanych na szybkosci (heble dwukrotniesmy zacerhlili**) i brak luznych kamieni dałbym mu status 'warto nawiedzić'.

fotorelacja rzuć gałka oczna

2011-06-23 | Jura Krakowsko-Częstochowska

Ostańce hunterzOstańce to dosc charakterystyczna dla Jury formacja samotnie wznoszacych się nad okolicznym terenem, przeważnie skalistych, wzniesień. O ile te w okolicach Podzamcza ciesza się popularnoscia, ostańce w rejonie Płaskowyżu Sułoszowskiego i Dolinek Podkrakowskich pozostaja niekiedy całkowicie w cieniu sasiednich atrakcji - jaskiń, wapiennych dolinek. Raz na jakis czas mimo wszystko chyba warto się na nie pofatygować zwłaszcza, że 2 koła umożliwiaja szybsze przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi formacjami. Warto tym bardziej, że widokowo nie ulegaja nawet najznamienitszym pozycjom Doliny Pradnika czy Będkowskiej.

fotorelacja rzuć gałka oczna

2011-06-18 | Beskid Żywiecki

Na Krańcu KrajuPo pobycie na krańcu świata zaczynam nadrabiać zaległość. W czerwcu wybraliśmy się na "lajtową" wycieczkę na Rycerzową. Napotkaliśmy tam klimat idealnie pasujący do miana krańca naszego kraju: pustkowie jak okiem sięgnąć, w schronisku zlot freaków, a pod kołami garść singli w kompletnie niebeskidzkim stylu.

Wycena STG: Rycerzowa Wielka - Przysłop (niebieski) P2/3
Wiertalówka - Kotarz (zielony) P2/2+
Muńcuł - Ujsoły (zielony) P2/3

fotorelacja poczujcie ten klimat

2011-06-15 | Skorusinske Vrchy / Magura Oravska / Beskid Zywiecki

Sen enduro czyli cez hory, priesmyky a údoliaMiała to być klasyczna smakowita 100-milówka (160km) jak z menu prestiżowej knajpy. Sugestia osób trzecich i lekka podpucha, że "za mientko i że trzeba dać sie porwać przygodzie", zainspirowały mnie do wprowadzenia korekty i ekstensję do planu o wartosci +100 kilometrów. Skorusińskie Wierchy, Orawska Magura, Beskid Żywiecki, Beskid Makowski - sklejenie tego wygladało na mapie na ciekawa opcję/utopię. Przy okazji miało być sporo "watków" na graniach, dotad zupełnie mi nieznanych. Niosło to ze soba oczywiste ryzyko wtopy, ale i zajawę eksploracji.

Jesli ktos na to ostatnie schorzenie choruje chronicznie, to nie muszę tłumaczyć magnesu jaki posiada każda nowa, nieznana przełęcz, szczyt... Zreszta nie wstydzę się tego schorzenia, bo eksplorować dla przyjemnosci samej eksploracji można różne dziedziny, tematy i watki ;) Tym razem połaczenie ultra i odkrywania terenu wyszło intrygujaco, choć trasa zmuszała do interaktywnego wprowadzania poprawek jej przebiegu. Idea właczenia Prosecznego (1372m) do przebiegu linii okazała się na przykład mega farmazonem i mrżonkš...

fotorelacja rzuć gałka oczna

Archiwum

Rok 2011

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Rok 2007

 • Jesień (25 września do 27 listopada)
 • Lato (23 czerwca do 18 września),
 • Wiosna (8 kwietnia do 17 czerwca),
 • Zima (16 grudnia 2006 do 18 lutego 2007)

Rok 2006

 • Jesień (25 września do 27 listopada)
 • Lato (23 czerwca do 18 września),
 • Wiosna (8 kwietnia do 17 czerwca),
 • Zima (27 grudnia 2005 do 19 marca),

Rok 2005

 • Jesień (25 września do 27 listopada)
 • Lato (23 czerwca do 18 września),
 • Wiosna (24 marca do 19 czerwca),
 • Zima (15 stycznia do 6 marca),

Polecamy
enduroriderz.pl