Oxygenium.pl

Strefa Outdooru

Outdoor Adventure

Trzy Żywioły Outdooru

Frower Power

Dwukołowe lewitacje

Skala Trudności G3RSporty przestrzenne


Nurkowanie
Zakrzówek


Trail Marathon
Mogielica


Snowboard
Kasprowy


Snowboard
Tatry Zach. SKvs.PL


Adventure Racing
Rajd 360 - Beskid Śląski


Winter Treking
Tatry Zachodnie


Trailrunning
Tatry Zachodnie SK


Treking
Góra Cyc - Góry Atbaj


Nurkowanie | Freediving
Morze Czerwone


Treking
Gebel St Katrin - Synaj


Wyprawa wspinaczkowa
Pakistan 2008


G3R Wallpapers
Stoh - panorama by Wojtek 'Failo' Zdebski
Tapety pulpituPanoramy
Stoh - panorama by Wojtek 'Failo' Zdebski
Zobacz galerie górskich panoramPanoramy 360°
Szymoszkowa FR
Big Berta
| KładkiFilmiki
(kliknij prawym i użyj funkcji "Zapisz element docelowy jako...")

2008-00-30
Vlk. Choc [24.3MB]
2008-00-30
Szczebel [6.6MB]


Top Secret
2010
Wiosna
Zima

2009
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2008
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2007
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2006
Jesień
Lato
Wiosna
Zima

2005
Jesień
Lato
Wiosna
Zima


2010 | Szkocja

An Emigrant's Tale, Chapter 2: Glentress and InnerleithenSzukając informacji o miejscówkach rowerowych w UK trafiłem na ranking Mountain Biking magazine sprzed kilku lat, w którym na pierwszym miejscu plasowało się szkockie Glentress. Z perspektywy czasu, kilku rozmow z lokalnymi riderami, a także relacji Enduroriderz.pl z walijskiej Snowdonii myślę, że można ta opinie kwestionować. Centra rowerowe jak Glentress w Szkocji i Afan Forest w Walii zapewniają rzeczywiście najbardziej kompleksowa i profesjonalnie opracowana ofertę dla
rowerzystów na wszystkich poziomach zaawansowania. Jeżeli mówimy o najlepszej górskiej opcji to koledzy w Szkocji wskazywali okolice, w których zawitał był Wojtek Zdebski- pozazdrościć! No ale żeby nie deprecjonować własnego dorobku i potencjału miejscówki oddajmy sprawiedliwość i Glentress.

fotorelacja Czy Britney Spears jeździ na rowerze górskim?
fotorelacja Szkocja - galeria cześć I
fotorelacja Szkocja - galeria cześć II

 

2010-09-19 | CHełm DH

O dwóch krasnoludach i sierocie MaryjanieMądrzy ludzie, twardo stąpający po ziemi, nie wierzą w kransoludki. Ani tyci. A ja wierzę i nawet dwóch spotkałem tam, gdzie nikt się ich nie spodziewał. Dlaczego? Ano dlatego, że uprawiały downhill na myślenickich trasach, a, jak wiadomo, downhill to zajęcie dla prawdziwych mężczyzn i
nawet najbardziej smerfny Siara, nie wspominając o gargamelowatym PZKol, nie dopuszcza myśli, że na rowerach górskich można się ścigać poniżej 14 roku życia.

fotorelacja Przeczytaj
fotorelacja Obejrzyj

2010-09-05 | Lago di Garda (Włochy)

6x6x2380 & bratwurstDruga część (prawie) solowej wyprawy Tolka do krajów zachodu. "Prawie" oznacza, że w drugiej części spotyka Wojtka i razem się wkręcają. Akcja rozgrywa się w bezkompromisowych okolicznościach Lago di Garda (już drugi raz w tym sezonie). A oto do czego jest zdolny ten duet:

fotorelacja 6x6x2380 Monte Baldo
fotorelacja fotorelacja z 1.dnia

fotorelacja Gdyby nie ten bratwurst.
fotorelacja fotorelacja z 2.dnia


2010-09-03 | Ötztaler Alpen (Austria/Włochy)

Tolo SoloMimo sporej ekipy czasem może zabraknąć sparingpartnerów. Zwłaszcza jeśli za cel stawia się Alpy. Z takim problemem zmierzył się Tolek i zdecydował się na wariant bezkompromisowy, czyli (prawie) solowy. Oto jego wrażenia z samotnej jazdy w obcym kraju w dwóch odsłonach:

fotorelacja Tolo Solo vol.1
fotorelacja widoczki z Nock Spitze

fotorelacja Tolo Solo vol.2
fotorelacja widoczki z Shröfwand


2010-08-29 | Puchar DH Chełm

Analogia, defloracja i 370 milisekundNo i jest! Długo oczekiwane starcie, urastające niemalże do rangi pojedynku sezonu, miało miejsce na ostatniej edycji Pucharu Polski DH w Myślenicach. Prezentujemy bratobójczą walkę Rafał vs. Rafał! Na dokładkę jest też trupioleśny opis zawodów, a nawet przemyślenia doświadczonego debiutanta.

fotorelacja fototransmisja (komentuje Rav)
fotorelacja videotransmisja (by adrianzak)


2010-08-22 | Beskid Żywiecki

Żółty Tryptyk vol.3Jako że niezbędnym elementem każdej trylogii jest trzecia część, tak też Żółty Tryptyk Tolka wypada uzupełnić o trzecią żółtą trasę. Tryptyk miał swój finał na prawdopodobnie najtrudniejszym szlaku Beskidów...

fotorelacja sami zobaczcie


2010-08-15 | Dach Świata

Bobry i Świstaki na Dachu ŚwiataNa co dzień zwykliśmy uważać siebie za pępek świata i skupiać się tylko na sobie. Warto jednak czasem zerknąć, co dzieje się w rzeczywistościach alternatywnych. Zobaczyć, jakie wyzwania podejmują inne cywilizacje. Okazuje się, że niezwykle ambitne wyzwanie podjęła ostatnio nacja bobrów. Na dodatek w celu jego realizacji zawarła bezprecedensowy sojusz ze świstakami. Co z tego wynikło?

fotorelacja przeczytajcie doniesienia naszego szpiega z Dachu Świata
fotorelacja sprawdźcie, gdzie te bobry i świstaki się schowały


2010-08-08 | Zawoja

W pogoni za CyklistamiJako że obecnie mam przymusową przerwę od roweru i nie chcąc aby zamieniła się ona w przerwę od cyklokumpli, spróbowałem ich dogonić z buta. Wynik okazał się lepszy od oczekiwań - pod górę mogłem wypracować sporą przewagę. W jeden weekend zaliczyłem klasyczną wizytę na Śmietanowej oraz dawno nie odwiedzane szlaki wiodące z Krowiarek do Juszczyna (na szczęście miałem do dyspozycji dwie cykloekipy). Dzięki temu eksperymentowi przekonałem się, że "piesze" szlaki w Beskidach lepiej przemierzać na rowerze z solidnym zawieszeniem.

fotorelacja dwudniowy fotoskrót


2010-08-01 | Beskid Żywiecki

Prestiżowe PilskoStara gwardia się wykruszyła (przynajmniej chwilowo), więc pora dopuścić do głosu młodzież. Uściślając do głosu doszedł Tolek, który sam konsekwentnie kontynuuje projekt Żółtego Tryptyku. Sam nie znaczy, że samotnie. Tym razem w towarzystwie nieco młodszych sparingpartnerów stawił czoła żółtej stronie Pilska.

fotorelacja relacja
fotorelacja obrazki


2010-07-24 | U.K.

An Emigrant's Tale: chapter 1: Esher ShorePo dłuższym niebycie czas na obiecywana relacje z UK. Na pierwszy ogień - Esher Shore.

Mogłoby się wydawać ze emigracyjny standard - harówa na budowie 7 dni w tygodniu - uniemożliwia uprawianie dyscyplin grawitacyjnych. Okazuje się, ze unikając branży remontowej i pracy w ogóle (nie licząc 40 godzin tygodniowo) można w UK co nieco objeździć.

Esher to świetne miejsce, żeby w krótkim czasie nabrać wprawy w jeżdżeniu shore'ow. Jak zawsze ilość powtórzeń przekłada się na progres. Stosunkowo bezbolesny dojazd (jak na tzw. p... Londyn) sprawia, ze będę tam na pewno zaglądał i może uda się jeszcze pstryknąć coś ciekawego. Miłego oglądania!

fotorelacja Immigrant Words
fotorelacja Immigrant Paintings


2010-07-04 | Beskid Wyspowy

Luboń RastaLuboń w wersji rasta to trasa wymyślona na potrzebę chwili. Właściwie to składa się z 4 sekwencji o różnej charakterystyce, które razem tworzą wyjątkowy (wyczerpujący) koktajl. Nazwę wymyślił Tolek zainspirowany kolorami szlaków: czerwony-żółty-zielony-czerwony. Szczególne znaczenie ma kolorek żółty - przejazd szlakiem o tej barwie z Lubonia otwiera projekt pod kryptonimem Żółty Tryptyk. Żółty w tym wypadku oznacza skrajnie trudny. Next editions coming soon, or not!

fotorelacja fotki nie tylko kolorowe


2010-06-06 | DH Jurgów

Joy the ride - share your joyDeszcz przestał padać na moment, a słońce zachęciło nas do udziału w amatorskich zawodach DH Joy Ride Open Series. Chcecie wiedzieć, co Joy Ride ma wspólnego z Tuwimem, a kebaby z downhillem? Odpowiedzi na te pokręcone pytania znajdziecie w refleksyjno-poetyckim tekście Mecenasa przemienionego w DAD Wypiór-tona.

Nie obejdzie się też bez fotek z naszymi mordkami, które udało się odnaleźć w sieci. Downhillowym zwyczajem wykorzystaliśmy poświęcenie ludzi, którzy na czas rewelacyjnych zawodów zamienili swoje rowery na aparaty: grzes13k, wojtekns89, atek, jaber i inni - wielkie dzięki dla Was.

fotorelacja refleksje odnośnie Joy Ride
fotorelacja fotki znalezione (nie kradzione)


Archiwum

Rok 2010

Rok 2009

Rok 2008

Rok 2007

 • Jesień (25 września do 27 listopada)
 • Lato (23 czerwca do 18 września),
 • Wiosna (8 kwietnia do 17 czerwca),
 • Zima (16 grudnia 2006 do 18 lutego 2007)

Rok 2006

 • Jesień (25 września do 27 listopada)
 • Lato (23 czerwca do 18 września),
 • Wiosna (8 kwietnia do 17 czerwca),
 • Zima (27 grudnia 2005 do 19 marca),

Rok 2005

 • Jesień (25 września do 27 listopada)
 • Lato (23 czerwca do 18 września),
 • Wiosna (24 marca do 19 czerwca),
 • Zima (15 stycznia do 6 marca),

Polecamy
enduroriderz.pl